V Brně vzdorovala oslabená SLUNETA až do poslední čtvrtiny.

V rámci 10. kola Kooperativa NBL pokračovala série venkovních utkání SLUNETY. Honza Šotnar a spol. vyrazili tentokrát do Brna. Komplikace přišly ještě před odjezdem, když se začala rozrůstat marodka, kvůli viróze omluvil Johan Haiblík a přidal se k němu kvůli bolestem třísla Lamb Autrey, a když k nim přidáme dlouhodobě zraněného Honzu Maděru, je to už citelná ztráta.

Ale ani jeden z řádků výše nebyl důvodem jet do Brna s odevzdanou náladou, bylo to přesně naopak, SLUNETA mohla v této situaci překvapit, protože nebyla favoritem. A do jisté míry se jí to podařilo. Utkání začalo vyrovnaně a spíše ofenzivně, útok Ústeckých táhl hlavně Spencer Svejcar. Po zahřívací první čtvrtině byl stav vyrovnaný 23:23.

Vyrovnaná byla i čtvrtina s číslem 2, a když ji zakončil domácí Madden pětibodovou šňůrou, šlo se do šaten za stavu 45:41. Po přestávce se hrál také líbivý basket, po vzoru „každý chvilku tahá pilku“ střídaly oba celky dobré úseky s těmi horšími, a tak se také vyvíjelo skóre, chvilku vedli domácí, chvilku zase SLUNETA. Po 30 minutách měli navrch právě hosté, když na tabuli svítilo skóre 62:64.

Blížila se napínavá koncovka, svěřenci Honzy Šotnara začali sice poslední dějství skvěle, vycházela taktika více si odstoupit od ne tak nebezpečných střelců soupeře a v ofenzivě se dařilo, výsledkem bylo devítibodové vedení 62:71. Po oddechovém čase domácího kouče, se ale Brňané nadechli k mocnému finiši, nejprve se jim podařilo ubránit několik útoků SLUNETY a na druhé straně hřiště trefili důležité střely, na další obrat už Ústí nezbyl čas, a tak v oslabené sestavě a po statečném vzdoru prohrála nakonec SLUNETA v Brně 85:77.

Další utkání je na programu až zase v sobotu, kdy se hráči vydají do Hradce Králové.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 85:77 (23:23 45:41 62:64)
Body domácí: Madden 18, Puršl 16, Marko 14, Mickelson 12, Půlpán 9, Körner 6, Krakovič 5, Bálint 3, Nečas 2
Body hosté: Svejcar 18, Pecka 17, Johnson 13, Jones 11, Alston 9, David 5, Karlovský a Fait po 2
Trojky: 20/6 – 28/9
Trestné hody: 21/17 – 17/14
Doskoky: 38 - 31
Osobní chyby: 19 - 19